تخصیص ارز در مناطق آزاد
تخصیص ارز در مناطق آزاد
واتساپ: 09018317541 02142326

تخصیص ارز در مناطق آزاد

استقرار گمرک در همه مناطق آزاد تا پایان ۹۷ ، سازوکار جدید تخصیص ارز در مناطق آزاد اعلام شد .

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه، تا پایان سال جاری گمرکات اجرایی در مناطق آزاد ۷ گانه کشور به طور کامل مستقر خواهند شد، سازو کار جدید تخصیص ارز به فعالان اقتصادی در مناطق آزاد که کارت بازرگانی برای ثبت سفارش ندارند را تشریح کرد.

مرتضی بانک در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه، طی ماههای اخیر همکاریهای مناسب با گمرک جمهوری اسلامی انجام شده و در حال حاضر در 3 منطقه آزاد گمرک مستقر شده است،گفت: این مناطق سه گانه از جمله منطقه آزاد اروند از مهمترین مناطق آزاد هستند و سایر مناطق مانند کیش مساله خاصی ندارند. امیدواریم همین روند ادامه پیدا کرده و تا پایان سال جاری گمرکات اجرایی در همه مناطق آزاد کشور مستقر خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ساز و کار تخصیص ارز به فعالان مناطق آزاد و ممنوعیت واردات بدون ثبت سفارش از مناطق آزاد با توجه به تصویب نامه ارزی اخیر هیئت دولت، گفت: بر اساس مصوبه دولت برای دریافت یا تخصیص ارز باید ثبت سفارش انجام شده باشد در این راستا هماهنگی های لازم با گمرک و سایر دستگاههای مرتبط انجام شده است تا این روند به سهولت انجام شود.

بیشتر بدانید :

سازو کار جدید ثبت سفارش برای فعالان بدون کارت بازرگانی در مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه، برخی بازرگانان و تجار فعال در مناطق آزاد تجاری کارت بازرگانی ندارند، گفت: برای رفع این چالش اقدامات لازم از سوی مناطق آزاد صورت خواهد گرفت و با هماهنگی انجام شده قرار شد ثبت سفارش بلافاصله از سوی سوی گمرک مورد تایید قرار گیرد.

وی افزود، البته شرایط جدید ارزی، کار را تا حدودی کندتر میکند اما باید تاکید کنم فعالان اقتصادی مناطق آزاد نگرانی ویژه ای نخواهند داشت و طبیعی است که بعد از انجام ثبت سفارش برای کالای مورد نظر ارز تخصیص پیدا خواهد کرد.

مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، با بیان اینکه، فرایند ثبت سفارش برای تجاری که کارت بازرگانی ندارند، از طریق منطقه آزاد مربوطه انجام خواهد شد، گفت: برای انجام این روند هماهنگیهای لازم با سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران انجام شده است.

به عبارت دیگر در آینده نزدیک مجوز فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد با هماهنگی سازمان توسعه تجارت، تحت عنوان کارت بازرگانی استفاده خواهد شد. همه فرایند ثبت سفارش نیز تحت کنترل خواهد بود و مشکل خاصی در این رابطه وجود نخواهد داشت.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1397-2-18
0 1586

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ