پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
شرایط ترخیص ماشین آلات خطوط تولید
شرایط ترخیص ماشین آلات خطوط تولید

شرایط ترخیص ماشین آلات خطوط تولید

شرایط ترخیص ماشین آلات خطوط تولید مورد تائید وزارت صنعت از سوی سازمان مالیاتی مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، شرایط ترخیص ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید مورد تائید وزارت صنعت از سوی سازمان مالیاتی را مشخص كردند.
نمایندگان در نشست علنی روز یكشنبه، 12 اردیبهشت‌ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تنظیم برخی از احكام برنامه‌های توسعه كشور با ماده 44 این لایحه با 128رأی موافق، 5 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع  195 نماینده حاضر در صحن علنی موافقت كردند.
براساس ماده 44 این لایحه وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی كشور) برای ورود ماشین‌آلات و تجهیزات خطوط تولید كه توسط واحد‌های تولیدی صنعتی و معدنی مجاز، با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت با رعایت مقررات قانونی ذی‌ربط بدون دریافت مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387 و با أخذ تضمین لازم، اجازه ترخیص از گمركات كشور را صادر می‌نماید.
دستورالعمل اجرائی این ماده به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی كشور ظرف مدت سه‌ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد.
ب- كالاهایی كه برای عرضه در نمایشگاههای خارجی از كشور خارج می‌شوند، چنانچه به هنگام خروج از كشور در مراجع گمركی ثبت شده باشند در صورت اعاده به كشور، مشمول مالیات بر ارزش افزوده و حقوق گمركی نمی‌شوند.
گفتنی است بند پ ماده 44 لایحه مذكور با نظر موافق نمایندگان و دولت برای بررسی بیشتر از این حیث كه درآمدهای دولت را این بند كاهش می‌دهد به كمیسیون با 117 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه ارجاع دادند.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 911

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "