پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
لهستان به‌دنبال امضای قرارداد بلندمدت خرید نفت از ایران
لهستان به‌دنبال امضای قرارداد بلندمدت خرید نفت از ایران

لهستان به‌دنبال امضای قرارداد بلندمدت خرید نفت از ایران

لهستان به‌دنبال امضای قرارداد بلندمدت خرید نفت از ایران  ، به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز از ورشو گزارش داد كه مارتین یاسترزبسكی، مدیرعامل لوتوس كه دومین پالایشگر بزرگ نفت در لهستان است، اعلام كرد پس از تكمیل یكی از واحدهای جدید پالایشگاه گدانسك در سال آینده میلادی، این شركت قراردادی بلند مدت برای واردات نفت از ایران منعقد خواهد كرد.

خرید نفت از ایران توسط لهستان

این پالایشگر دولتی تلاش می كند با تنوع بخشی به منابع تأمین نفت خام خود، وابستگی به روسیه را كاهش دهد. این شركت در سال گذشته میلادی با انعقاد قراردادی با شركت ملی نفت ایران، نخستین محموله نفتی ایرانی به حجم دو میلیون بشكه را وارد كرد.این شركت اكنون نیز برای خرید دو میلیون بشكه نفت دیگر از ایران، در حال مذاكره است.

یاسترزبسكی گفت: ما برای خرید یك محموله نفت سنگین از ایران مذاكره می كنیم و انتظار داریم كه یك محموله دو میلیون بشكه ای، در آغاز ماه مه به گدانسك برسد.وی همچنین اعلام كرد با تكمیل واحد پالایشی یاد شده در سال 2018 میلادی، لوتوس می تواند قراردادی بلند مدت با ایران منعقد كند.

مدیر عامل لوتوس افزود: هدف اصلی تنوع بخشی، ارتقای عملكرد (مالی) است و تنها در پی تغییر تأمین كنندگان نیستیم.در سال 2016 میلادی، 75 درصد از نفت خام مصرفی شركت لوتوس از روسیه وارد می شده است.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 477

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "