پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
مجاز شدن واردات تخم مرغ و ممنوع شدن صادرات
مجاز شدن واردات تخم مرغ و ممنوع شدن صادرات

مجاز شدن واردات تخم مرغ و ممنوع شدن صادرات

مجاز شدن واردات تخم مرغ و ممنوع شدن صادرات

مجاز شدن واردات تخم مرغ و ممنوع شدن صادرات ، به گزارش تسنیم، حسن رکنی روز گذشته در حاشیه مراسم روز جهانی خاک در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: مجوز اولیه برای واردات تخم مرغ به کشور صادر شده است و مباشر اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذار اقدامات اولیه برای واردات این محصول را انجام می دهد.

وی در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم، مبنی بر کشورهای مبدا واردات تخم مرغ، افزود: امکان واردات از هر کشوری که با پروتکل های وارداتی ما انطباق داشته باشد وجود دارد و منحصر به یک کشور خاص نیست، بلکه تنها کشور صادرکننده به ایران باید بهداشت لازم را داشته باشد و استانداردهای مطابق با استانداردهای ما ارائه دهد.

صادرات تخم مرغ متوقف شد

رکنی در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه در مقطع فعلی، صادرات تخم مرغ نیز از کشورمان وجود دارد یا خیر؟

گفت: صادرات این محصول وجود داشت اما در شرایط فعلی و برای کنترل قیمت ها در بازار صادرات تخم مرغ متوقف شد.وی افزود: بر این اساس مجوزهایی برای مرغداران صادر شد تا آنها بتوانند طول دوره تخم ریزی را طولانی تر کنند. در استان های پاک افزایش جوجه ریزی داشتیم و واردات جوجه یک روزه تخم گذار را برای جبران کمبود در بازار در دستور کار داریم تا مشکلات کمبود عرضه و افزایش قیمت ها برطرف شود.

رکنی گفت: عارضه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اکنون در 30 تا 40 کشور دنیا مانند ایران وجود دارد و منجر به کاهش تولید آنها، افزایش قیمت محصول در بازار و در نهایت منجر به واردات از سایر کشورها شده است.

بنابر این گزارش، کاهش تولید و عرضه تخم مرغ به بازار در روزهای اخیر منجر به افزایش قیمت هر شانه تخم مرغ به قیمت 13500 تومان تا 15هزار تومان شده است.گفتنی است که حداکثر قیمت مصوب تخم مرغ در میادین میوه و تره بار شهر تهران 11 هزار و 700 تومان بود که در روزهای اخیر با توجه به افزایش قیمت این محصول، توزیع وجود ندارد.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-9-21
0 888

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار 42326-021
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "