نقطه تجاری
نقطه تجاری
واتساپ: 09018317541 02142326

نقطه تجاری

نقطه تجاری : برای نخستین‌بار به منظور فراهم كردن فرصت‌های تجاری بین‌المللی برای بنگاه‌های كوچك و متوسط از سوی كنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (آنكتاد) ارائه شد.

نقطه تجاری در برگیرنده توصیه‌ها و رهنمودهایی برای كارایی تجاری است. در نقاط تجاری بخش‌های دولتی و خصوصی در زمینه‌های تجاری با هم همكاری می‌كنند.

به طور مثال واحدهای مرتبط با مبادلات خارجی اعم از گمرك، بانك‌ها، اتاق بازرگانی، حمل و نقل و بیمه و .. گرد هم می‌آیند و یا به طور مجازی ارتباط می‌یابند تا از این طریق بتوانند تمامی خدمات مورد نیاز معاملات تجاری را عرضه كنند.

نقاط تجاری همچنین یك مركز اطلاعاتی مرتبط با تجارت است كه اطلاعاتی را در مورد فرصت‌های تجاری بالقوه، مشتریان، عرضه‌كنندگان و قوانین و مقررات تجاری برای كاربران فراهم می‌كند.

ترخیص-کالا

 

آشنایی با سازمان توسعه تجارت ایران – آشنایی با وزارت بازرگانی

به طور كلی هدف اصلی برنامه كارایی تجاری از طریق این مفهوم ایجاد زمینه‌ای برای دسترسی كم هزینه و مطمئن یه اطلاعات استراتژیك است. نقاط تجاری محرك و تسریع كننده تغییرات بوده و عملیات بازرگانی بهتر را در تمام حوزه‌های مربوط به تجارت معرفی می‌كند.

هرشخصیت حقیقی و حقوقی كه بخواهد وارد تجارت شود می‌تواند از مزایای نقطه تجاری استفاده كند.

برای دریافت اطلاعات پیرامون واردات کالا و ترخیص کالا کلیک کنید.

دولت‌ها برای بهبود تجارت از خدمات و برنامه‌های نقطه تجاری بهره‌مند می‌شوند. بنگاه‌های كوچك و متوسط نیز از خدمات ارائه شده شامل دسترسی به شبكه نقاط تجاری جهان بهره‌مند می‌شوند. همچنین ارتباطات تجاری محلی برای بنگاه‌های كوچك و متوسط خدمت دیگری است كه این مفهوم را ارائه می‌كند.

فدراسیون جهانی نقاط تجاریبا هدف بهبود كارایی تجاری، افزایش مشاركت بنگاه‌های كوچك و متوسط در زمینه تجارت بین‌الملل و كسب استقلال از آنكتاد با مشاركت تمامی نقاط تجاری ایجاد شد.

كلیه نقاط تجاری كشورهای جهان در یك شبكه جهانی الكترونیك موسوم به شبكه جهانی نقطه تجاری به یكدیگر مرتبط هستند.

نقطه تجاری ایران نیز  بر اساس توصیه آنكتاد ایجاد شد و جمهوری اسلامی ایران با توجه به نقش مهم نقطه تجاری در ارائه سرویس‌های اطلاعات تجاری و تسهیلات تجاری به بازرگانان كشور میلادی به عضویت رسمی شبكه جهانی نقاط تجاری درآمد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 1345

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ