واردات و ترخیص قطعات الکترونیکی
واردات و ترخیص قطعات الکترونیکی
واتساپ: 09018317541 02142326

واردات و ترخیص قطعات الکترونیکی

واردات و ترخیص قطعات الکترونیکی – قطعات الکترونیکی سهم بسیار زیادی در پیشرفت و رونق هر کشوری دارا است و در کشور ایران از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است، با اینکه بخش عمده ای از این قطعات در داخل کشور تولید می شود ولی این  تولید تامین کننده نیاز کشور نیست و برای همین است که واردات و ترخیص قطعات الکترونیکی اهمیت بالایی دارد.

در واقع بسیاری از پیشرفت در عرصه های گوناگون امروزه به این قطعات الکترونیکی  وابسته است و بدون این موارد ممکن است چرخه اقتصادی هر کشور آسیب ببیند. رشد  تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری های جدید  از یک طرف اهمیت همگام بودن جامعه، با پیشرفت فناوری های نوین واردات این محصولات را بسیار پر رنگ کرده است.

 

واردات-قطعات-الکترونیکی

 

واردات و ترخیص قطعات الکترونیکی

 

قطعات الکترونیکی شامل چه مواردی است؟

 

قطعات الکترونیکی مورد نیاز شامل موارد بسیار متنوعی هستند و از نظر جنس و سایز و عملکرد بسیار متفاوت می باشند اما بطور خلاصه  پر اهمیت ترین این قطعات را می توان به چند دسته تقسیم  کرد  که شامل:

 

 • مبدل DC
 • قطعات RF
 • کانکتورهای RF
 • و… با اینکه این قطعات الکترونیکی در داخل کشور تولید می شود ولی واردات آن به دلیل ویژگی های کمی و کیفی و هزینه  هنوز بطور قابل توجه  ای انجام می شود.

 

واردات قطعات الکترونیکی چه مزیت های دارد ؟

 

واردات قطعات الکترونیکی مزیت های فراوانی دارد از جمله اینکه این امکان را فراهم میسازد که فرد مطابق با ویژگی های کمی و کیفی بین تولید داخل و نوع وارداتی   قطعه مورد نظر خود را انتخاب کند . اما بطور خلاصه مزیت های واردات این قطعات را میتوان در موارد زیر از جمله :

 

 • قیمت مناسب و تنوع مدل بالاتر
 • گارانتی معتبر قطعات وارداتی
 •  تامین نیاز داخل کشور
 •  گسترده کردن دایره انتخاب مشتریان
 • تامین قطعات الکترونیک که در داخل تولید نمی شوند
 •  مشاوره در گزینش قطعات الکترونیکی و… خلاصه کرد.

 

بیشتر بدانید :

نحوه واردات قطعات الکترونیکی چگونه است؟

 

نحوه واردات قطعات الکترونیکی بیشتر از راه هوایی یا دریایی  از طریق بنادر ایران صورت می گیرد و اینکه واردکنندگان از چه راهی  قطعات الکترونیکی را وارد کنند بیشتر بستگی به حجم کالا و خواسته خود وارد کنندگان دارد. از تفاوتهایی که بین  راه دریایی و هوایی وجود دارد موضوع زمان است و زمان در راه هوایی سریع تر انجام میگیرد.

 

فاکتور های موثر برای واردات قطعات الکترونیک

 

اولین فاکتوری که بایستی در واردات قطعات و تجهیزات الکترونیکی بدان توجه شود، قیمت نهایی و سود حاصله می باشد. بنابراین شما ابتدا باید قیمت اولیه را از فروشندگان دسته اول و تولید کننده استعلام کنید و سپس با محاسبه هزینه گمرک و حمل کالا و همینطور سود خالص، یک برآورد و مقایسه با دیگر فروشندگان داشته باشید.

 

مراحل ترخیص قطعات الکترونیکی در گمرک

 

 •  ثبت اظهار از طریق سامانه گمرکی (EPL)
 •  احراز هویت و تعیین مسیر قطعات الکترونیکی
 •  کنترل و تعیین ارزش قطعات الکترونیکی
 •  دریافت مجوزهای لازم برای واردات و ترخیص قطعات الکترونیکی مختلف
 •  بررسی تعرفه
 •  پرداخت هزینه گمرک و صدور سند ترخیص
 •  انبارداری و بارگیری
 •  خروج کالا از گمرک

 

توجه : توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مراحل ترخیص کالا از گمرک، مطالب مربوط به ترخیص کالا که در سایت گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان قرار داده ایم را مطالعه کنید.

بیشتر بدانید :

نکته قابل توجه

 

معمولا واردات هر کالایی نیاز به توجه به یک سری دستورالعمل می باشد و همانطور که میدانید  ترخیص قطعات الکترونیکی در گمرک نیازمند طی برخی مراحل و تشریفات گمرکی می باشد. رعایت  و انجام مراحل قانونی معمولا توسط ترخیص کار یا صاحب کالا انجام می شود و در صورت اینکه فرد وارد کننده با مراحل ترخیص آشنایی ندارد بهتر است  که  این کار با افراد با تجربه بسپارد.

یکی از ویژگی هایی که می توان با آن ترخیص کار ماهر را تشخیص داد  مشاوره وی می باشد و این فرد یا مجموعه باید مشخص کنید که در چه زمانی می تواند کار ترخیص را انجام دهد و روال کاری را بطور خلاصه شرح دهد و با انجام مشاوره توسط ترخیص کار، اطمینان صاحب کالا یا صاحب بار قطعا چند برابر می شود البته نکته ای که بسیار قابل توجه است  قراردادی است که مابین ترخیص کار گمرک و صاحب بار صورت میگیرد و در آن مدت زمان ترخیص و دیگر موارد درج می شود.

واردات

 

 

مراحل واردات قطعات الکترونیکی چگونه است؟

 

 

در ادامه  قصد داریم شما را با مراحل وارد کردن قطعات الکترونیکی که در پیشرفت بسیاری از صنایع نقش بسزایی دارد ، آشنا کنیم . مرحله اول انتخاب نوع کشور تولید کننده و به تبع آن  انتخاب شرکت است و این کار بر حسب آمار مقایسه کیفیت و قیمت کالا انجام می شود  و بطور خلاصه در این مرحله  متناسب با نوع قطعه و کشور سازنده به جستجو در میان شرکت های تولید کننده پرداخته می شود.

 

انتخاب و تایید ویژگی های کمی و کیفی کالا

 

قدم بعدی در واردات قطعات الکترونیکی یا هر کالای دیگر پرداختن به ویژگی های کمی و کیفی آن است و در بیشتر مواقع اغلب واردکنندگان مشخصات و کیفیت و قیمت محصول شرکت های مختلف را مقایسه  و پس از آن جنس با کیفیت و با قیمت مناسب را وارد میکنند. نکته قابل توجه اینکه واردا کنندگان حتما باید به کالای مورد نظر و اطمینان از کیفیت و اصالت کالا قیمت پیشنهادی و مشخصات فنی ، توجه ویژه ای داشته باشند و در صورت تایید این موارد  اقدام به سفارش قطعات الکترونیکی از خارج  کنند.

 

انتخاب راه برای وارد کردن کالا

 

انتخاب راه وارداتی برای کالای مورد نظر یکی از اصلی ترین مراحل است و همانطور که گفته شده اغلب از طریق بنادر دریایی یا از راه هوایی کالای مورد نیاز کشور ها تامین می شود . این مرحله با زمان رسیدن کالا ارتباط مستقیمی دارد و برای قطعاتی که در کشور نیاز ضروری هستند معمولا از راه هوایی استفاده میشود.

 

ترخیص کالا

 

مرحله بعدی ترخیص کالا است که بعد از انتخاب نوع وارد شدن محصولات به داخل کشور نوبت به ترخیص کالا می رسد.

بعد از ورود کالا های وارداتی به گمرک واژه ترخیص کالا اهمیت پیدا می کند و ترخیص کالا به مراحلی گفته می شود که برای  آزاد سازی کالاها در گمرک انجام می شود . این پروسه نیازمند یک سری مدارک قانونی است که بخشی از آن بصورت حضوری و بخشی نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود. معمولا این روند با توجه به نوع کالاهای وارداتی و ویژگی  های آن در زمان های متغیری انجام می شود به عنوان مثال کالاهایی که باید در شرایط خاصی نگهداری شوند مانند مواد اولیه دارویی زود تر در پروسه  ترخیص قرار می گیرند و معمولا یک شخص که  با مراحل قانونی  گمرک آشنا است کار ترخیص  را به عهده می گیرد که به آن ترخیصکار گمرک گفته می شود .

واردات_کالا_از_گمرک

 

 

انتخاب ترخیص کار برای واردات قطعات الکترونیکی

 

ترخیص کالا باید در بازه زمانی مناسب خود انجام شود و گاهی ترخیص نشدن یا دیر ترخیص شده باعث می شود که فرد وارد کنند متحمل سختی های زیادی شود. انتخاب یک ترخیص کار  با تجربه جهت ترخیص بار  از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین  شرط انتخاب یک ترخیص کار با تجربه مشاهده رزومه کاری است و شما میتوانید با دیدن تجربه کاری   اطمینان لازم را کسب کنید که کار خود را به یک متخصص  سپرده اید رزومه کاری ترخیص کار می تواند انواع ترخیص بار در مدت زمان  معین باشد و معمولا  کسانی که از تجربه و آشنایی بالایی برخوردارند کار ترخیص بار را در زمان مناسبی انجام می دهند.

معمولا به دلیل اینکه بازرگانان نیاز دارند که مراحل ترخیص کالا برای آن ها با سرعت بیشتری انجام شود، این کار را بر عهده ترخیص کار گمرک قرار می دهند. ترخیص کار نسبت به واردات تمامی قطعات الکترونیکی آگاهی دارد و به راحتی می تواند ارزش مالی و گمرکی آن ها را تخمین بزند.

 

نکته قابل توجه

 

واردات قطعات الکترونیکی  امروزه با پیش برده بسیاری از صنعت ها ارتباط تنگاتنگی دارد و این باعث شده افراد و شرکت های خصوصی و دولتی  اقدام به وارد کردن این قطعات کنند. و  یک دید ساده  متوجه کاربرد های گسترده قطعات الکترونیکی خواهیم بود. با وجود نیاز های کشور امروزه افراد زیادی به فکر وارد کردن قطعات الکترونیکی هستند و علاوه بر بازده اقتصادی ، بخشی از نیاز کشور را تامین می کنند.  در حال حاضر قطعات الکترونیکی به دلیل گسترش تکنولوژی در بسیاری از حوزه ها کاربرد دارند وکاربرد فراوان یک محصول به معنای فروش بالا و آسان آن می باشد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-8-8
0 977

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ