پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
و این بار جنگ تجاری امریکا با ژاپن
و این بار جنگ تجاری امریکا با ژاپن
واتساپ: 09018317541 02142326

و این بار جنگ تجاری امریکا با ژاپن

ژاپن درباره افزایش تعرفه‌های فولاد به آمریکا هشدار داد ، به گزارش تجارت‌نیوز، همزمان با این تعرفه‌ها که بزودی علیه ژاپن و کشورهای دیگری نظیر مکزیک، کانادا، چین و اروپا اعمال می‌شود بازرسی‌های مرتبط با خودروهای وارداتی و قطعات خودرو در آمریکا شروع شده است که می تواند مقدمه‌ای بر افزایش تعرفه بر روی خودروهای ژاپنی صادراتی به آمریکا باشد.

آسو در جریان دیداری که با منوچین در کانادا داشته است گفت که فولاد و آلومینیوم صادراتی از ژاپن هیچ خطری را متوجه منافع تجاری آمریکا نمی‌کند و اگر این کشور از تعرفه‌ها معاف نشود علیه آمریکا تدابیر مقابله‌جویانه اتخاذ خواهد کرد.

گزارش‌های دیگری نیز وجود دارد مبنی بر اینکه چین و اروپا درصدد هستند اختلافات را کنار گذاشته و برای مقابله با آمریکا در یک جنگ تجاری متحد شوند.دولت ژاپن بتازگی اعلام کرد برای لغو و معافیت از تعرفه‌ها و یا راه‌های مقابله با آمریکا رایزنی‌هایی با دیگر کشورها در جریان است و آنها تصمیماتی در این باره اتخاذ کرده اند.روزنامه مورنینگ پست از هنگ‌کنگ در مطلبی آورده است: سه کشور روسیه، ترکیه و ژاپن نیز به آمریکا هشدار داده‌اند که تعرفه‌ها بر روی کالاهای آمریکایی را افزایش خواهند داد.

در این صورت اگر این سه کشور بخواهند این کار را انجام دهند میزان تعرفه‌ها بر روی کالاهای آمریکایی در طول سال به ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار خواهد رسید.ژاپن در کنار این دو کشور از یک طرف و چین و ۲۸ عضو اتحادیه اروپا و هند از طرف دیگر همگی اعلام کرده اند با آمریکا رویارویی خواهند کرد.

ترامپ اگرچه تنها یک سال و نیم است قدرت را در کاخ سفید به دست گرفته، اما در طول همین زمان نسبتا کوتاه با اتخاذ سیاست‌ها و اقدامات یکجانبه‌گرایانه و عمدتا تحقیر آمیز در برابر بسیاری از کشورها حتی شرکا و متحدان اصلی واشنگتن، باعث شده موج وسیعی از اقدام‌های متقابل و مخالفت‌های جهانی علیه وی و آمریکا راه بیافتد.

در تازه‌ترین اقدام‌های متقابل در برابر حرکت یکجانبه آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه بر واردات و ترخیص کالا، توکیو به عنوان یکی از اصلی‌ترین متحدان و شرکای اقتصادی و تجاری واشنگتن، اعلام کرده است تعرفه مربوط به صادرات آمریکا به ژاپن را افزایش خواهد و سازمان تجارت جهانی را از این موضوع مطلع کرده است.

رسانه ژاپنی ‘ان.اچ.کی’ گزارش داده است که توکیو نمی‌تواند نسبت به اقدام آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه بر صادرات ژاپن به آن کشور بی‌تفاوت باشد و برای همین تعرفه‌هایی معادل تعرفه‌های واشنگتن به ارزش ۴۰۹ میلیون دلار روی کالاهای وارداتی آمریکایی اعمال خواهد کرد.ژاپن که به رغم مذاکرات فراوان با آمریکا، نتوانست این کشور را قانع کند دست از افزایش تعرفه‌ها بردارد، اکنون به تلافی‌جویی روی آورده است.

«یوشهیدا سوگا» سخنگوی ارشد دولت ژاپن هم گفته است که این کشور هر اقدام لازم را بر اساس مقررات سازمان تجارت جهانی و برای حراست از منافع تجاری خود علیه آمریکا انجام می‌دهد.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1397-3-12
0 1001

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "