پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
ترخیص ۲۶۳ قلم کالا منوط به ارائه گواهی بانکی
ترخیص ۲۶۳ قلم کالا منوط به ارائه گواهی بانکی

ترخیص ۲۶۳ قلم کالا منوط به ارائه گواهی بانکی

ترخیص ۲۶۳ قلم کالا منوط به ارائه گواهی بانکیترخیص ۲۶۳ قلم کالا منوط به ارائه گواهی بانکی، لزوم ارائه گواهی معتبر از بانک‌های عامل مبنی بر پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز برای ترخیص کالای ثبت سفارش ۲۶۳ فقره ثبت سفارش کالاهایی که مشمول تخصیص ارز با نرخ دولتی نیست.

متن نامه به شرح زیر است:

با سلام و احترام

عطف به نامه شماره ۶۰٫۳۱۱۷۶۶ مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ مدیر کل محترم دفتر صنایع معدنی وزارت متبوع و پیرو نامه شماره ۳۱۴۲۶۸ مورخ ۹۷/۱۲/۷ به پیوست فهرست فایل حاوی فهرست ۲۶۳ پرونده ثبت سفارش شده ارسال می شود با توجه به اینکه بر اساس تشحیص مدیر کل محترم دفتر صنایع معدنی، هیچ یک از این پرونده ها نمی بایست مشمول دریافت ارز با نرخ دولتی شوند، لطفا دستور فرمایید نسبت به دریافت مابه التفاوت نرخ ارز برای این پرونده ها دستور اقدام لازم صادر شده و نتیجه به این دفتر منعکس شود.

لازم به ذکر است ترخیص و رفع تعهد ارزی این پرونده ها منوط به پرداخت مابه التفاوت ارزی خواهد بود همچنین خواهشمند است دستور فرمایید از تامین ارز ثبت سفارش های پیوست شده با نرخ دولتی (ارز یارانه ای) جلوگیری به عمل آید. لازم است برای تخصیص و تامین ارز جدید برای این ثبت سفارش‌ها، اولویت کالایی ثبت سفارش مجدد از سامانه ثبتارش دریافت شده و مبنای عمل قرار گیرد.

همچنین در نامه دیگری آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره ۶۰/۳۲۹۸۶۱ مورخ ۹۷/۱۲/۲۰ دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت حاوی یک فایل فهرست ۲۶۳ فقره ثبت سفارش (که مشمول تخصیص ارز با نرخ دولتی نمی باشند) ارسال و اعلام می‌دارد ترخیص کالای ثبت سفارشات مذکور منوط به ارائه گواهی معتبر از بانک‌های عامل مبنی بر پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز می‌باشد خواهشمند است دستور فرمایید وفق مفاد نامه مذکور و با رعایت سایر مقررات نسبت به مورد رسیدگی و اقدام و با توجه به اهمیت موضوع چنانچه قبل از صدور بخشنامه کالایی از محل ثبت سفارشات مطروحه از آن گمرک ترخیص شده باشد مراتب را به قید فوریت جهت اقدامات بعدی به بانک‌های عامل اعلام نمایند. شایان ذکر است مسئولیت حُسن اجرای بخشنامه بر عهده بالاترین مقام اجرایی آن گمرک است.

نویسنده: س. ماهرویی / تاریخ: 1398-1-22
0 123

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "