پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا
ترخیص کالا از گمرکات تهران
ترخیص کالا از گمرکات تهران

ترخیص کالا از گمرکات تهران

ترخیص کالا از گمرکات تهرانواردات، ترخیص کالا و صادرات کالا در تهران که پایتخت می باشد از طریق سه گمرک زیر امکان پذیر می باشد :

  • گمرک تهران / شهریار
  • گمرک فرودگاه امام
  • گمرک غرب تهران

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان، با بهره گیری از پرسنل متخصص ترخیصکار  در زمینه ترخیص و صادرات، در اکثر گمرکات مهم کشور اعم از گمرکات تهران، گمرک رجایی بندرعباس، گمرک بوشهر،گمرک نوشهر و انزلی و.. امور بازرگانی شما را به انجام می رساند.

در ایران کالاها از شرکت‌های هوایی، زمینی و شرکت‌های حمل و نقل دریایی وارد مرزهای گمرکی می‌شود. در هنگام ورود کالا به کشور نیاز به تشریفات گمرکی می‌باشد. به این ترتیب کالای مورد نظر وارد گمرک می‌شود تا ترخیص کالا طبق قانون خاص بر روی آن انجام شود. در این راه اخذ پروانه گمرکی و هم چنین برگه سبز نیز انجام می‌شود. برای ترخیص کالا از گمرکات تهران نیاز به بررسی ظرفیت گمرک مورد نظر، ارزش دلاری و به مساوات آن میزان واردات کالا و همینطور حجم کالایی که قرار است وارد شود نیاز است.

گمرکات تهران

گمرک تهران (شهریار) : فقط امور واردات کالا انجام می گیرد. تهران دارای یک گمرک تجاری و زمینی با مرکزیت گمرک شهریار خواهد بود و گمرکات غرب تهران, جنوب تهران و گمرک نمایشگاه‌ها به‌عنوان زیرمجموعه این گمرک فعالیت خواهند کرد.

گمرک شهریار دارای فضای زیاد و انبارهای متعدد با استانداردهای روز دنیا بوده که به بازرگانان کمک میکند تا جهت ترخیص کالا از این امکانات مهم بهره مند شود.

گمرک شهریار در سال 1355 تاسیس و آماده بهره برداری گردید.این گمرک در جاده قدیم تهران کرج کیلومتر 6 واقع شده که با دسترسی کوتاه، آماده بهره گیری جهت ترخیص کالا می باشد.

مزایای گمرک تهران، قرار گرفتن در تهران جهت ترخیص کالا و نزدیکی به فرودگاه امام خمینی و امکان اتصال خطوط ریلی به شبکه سراسری راه آهن و ضریب بالا ایمنی و محافظت از کالا ها در انبارها و همچنین سهولت و دسترسی جهت ترخیص کالا در امور تجاری نقش موثری دارد.

گمرک غرب تهران

امور صادرات زمینی و واردات کالا انجام می پذیرد.

 

گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)

صادرات هوایی و واردات هوایی انجام می گیرد.

گمرک هوایی تهران به مرکزیت گمرک فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) است و گمرکات مهرآباد و امانات پستی زیرمجموعه این گمرک تعیین شده‌اند.

به طور کلی گمرک به صورت قانونی فقط نقش تطبیق واردات و صادرات را با مقررات وضع شده دارد ، بنابراین در ورود یا صدور کالا نقش گمرک فقط به امور زیر محدود می شود :

  • الزامات قانونی در ورود و صدورکالا توسط وارد کنندگان یا صادرکنندگان رعایت شود.‏
  • محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های وضع شده مراعات شود.‏
  • معافیت ‌ها و تخفیف‌های توصیه شده به موجب قانون در صورت تطبیق مشخصات کالا، به وارد یا صادرکننده داده شود.
  • حقوق و عوارضی که وضع شده است را بطور صحیح وصول نماید.‏

گمرک جمهوری اسلامی ایران توانست با راه اندازی و استقرارگمرک با امکانات خاص شرایطی را فراهم نماید که کالاهایی که نیاز ضروری و فوریتی به ترخیص دارند، ازقبیل: دارو و مواداولیه نمونه آزمایشگاهی جهت کارخانجات تولیدی به فوریت ، شرایط ترخیص شان را فراهم نماید. گمرک فرودگاه امام  دارای چند حوزه می باشد:

  • حوزه تجاری
  • حوزه امانات پستی
  • حوزه مسافری
نویسنده: س. ماهرویی / تاریخ: 1397-12-5
0 270

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "