پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
جنگ تجاری چه تاثیری بر حضور شرکت های خارجی در چین دارد؟
جنگ تجاری چه تاثیری بر حضور شرکت های خارجی در چین دارد؟

جنگ تجاری چه تاثیری بر حضور شرکت های خارجی در چین دارد؟

جنگ تجاری چین و امریکاجنگ تجاری چه تاثیری بر حضور شرکت خارجی در چین دارد؟ وزارت خارجه چین اعلام کرد تعرفه های فزاینده آمریکا علیه چین هرگز در اراده شرکت های خارجی برای بازرگانی و تجارت در چین خللی ایجاد نخواهد کرد و باعث خروج آنها از بازار چین نخواهد شد.

وزارت خارجه چین روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که گفته بود جنگ تعرفه‌ها و فشارهای اقتصادی بر پکن باعث خروج شرکت‌های خارجی از چین می‌شود، خاطر نشان کرد: سرمایه گذاران خارجی بازار چین را جذاب می‌دانند.
ترامپ می‌گوید فشارهای فزاینده و افزودن بر تعرفه‌ها موجب خواهد شد تا شرکت‌ها، سرمایه گذاران و تولید کنندگان خارجی از بازارچین خارج شده و به سمت ویتنام و دیگر کشورهای آسیای شرقی و جنوب شرقی بروند.
لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه هم در مصاحبه‌ای با خبرنگاران در پکن این اظهارات را بی ارزش توصیف کرد و گفت که آمریکا هنوز رویه باج خواهی و باج گیری را دنبال می‌کند در طول یک سال گذشته هیچکدام از فشارها باعث خروج بازرگانان و تولید کنندگان خارجی از بازار چین نشده است.
وی گفت: بر عکس شرکت‌هایی نظیر تسلا و بی ام دبلیو و بسیاری دیگر در یک سال گذشته میزان سرمایه گذاری خود را در چین افزایش داده اند و از شرایط خوبی هم برخوردارند.
با وجود این اظهارات طرفین، اتاق بازرگانی آمریکا اعلام کرده است که شرکت‌های آمریکایی در بازار چین از تعرفه‌های ترامپ علیه پکن حمایت می‌کنند و شماری از این شرکت‌ها از سرمایه گذاری در بازار چین خودداری کرده اند و برخی به دنبال بازارهای دیگر برای فعالیت‌های تجاری هستند.
اتاق بازرگانی اتحادیه اروپا در چین هم از آنچه انتقال اجباری فناوری از سوی چین خوانده شده انتقاد کرده و افزوده است که چین وجود این مشکل را رد می‌کند، اما شرکت‌های خارجی نگران تبعیض‌ها و بی عدالتی‌های چین هستند.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-3-4
0 444

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار 42326-021
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "