انواع شناسه کالا چیست؟
انواع شناسه کالا چیست؟
واتساپ: 09018317558 02142326

انواع شناسه کالا چیست؟

انواع شناسه کالا چیست؟ جهت آشنایی با انواع شناسه کالا با ما همراه باشید.

 

انواع شناسه کالا

انواع شناسه کالا

انواع شناسه کالا چیست؟

 

شناسه داخلی

 

شناسه‌ای 13 رقمی که مبتنی بر نظام جامع طبقه بندی کالاست و در سامانه شناسه‌کالا به منظور ایجاد برداشت مشترک از هر قلم کالا، به صورت رمزینه (بارکد) و یا نظایر آن بر روی کالا نصب یا درج می گردد. به هر شناسنامه کالا یک شناسه کالای یکتا (شناسه داخلی) تخصیص می یابد.

 

انواع شناسه کالا –شناسه IRC

 

مجوزی است که سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به داروها و فرآورده های حوزه سلامت و پزشکی اعطا می‌کند و فرآورده هایی که دارای شناسه IRC می باشند یعنی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تایید قرار گرفته اند.

 

شناسه کالا انواع شناسه کالا –  شناسه IVC

شناسه‌‌ای است چند رقمی که توسط سامانه صدور پروانه سازمان دامپزشکی کشور به گروه‌های کالایی دارو، افزودنی‌ها و مکمل‌ها، مواد اولیه و جانبی، ملزومات و تجهیزات دامپزشکی، فرآورده‌های بهداشتی، فرآورده‌های زیستی (بیولوژی)، سموم دامپزشکی و داروهای گیاهی و طبیعی که مصارف حیوانی دارند، تخصیص می‌یابد.

 

شناسه GTIN

 

شناسه جهانی قلم کالای تجاری (GTIN)، یک شناسه بین‌المللی است که توسط سازمان جهانی GS1 ارائه شده و در بیش از 110 کشور دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. شناسه‌ای یکتا که به طور معمول دارای تعداد ارقام 8، 12، 13 یا 14 رقم می‌باشد و در ایران معمولا شناسه 13 رقمی آن رایج است که با پیش شماره 626 شروع می‌شود و مشخص کننده کالاها بوده و توسط کمپانی سازنده کالاها در سایت جهانی بصورت بارکد دو بعدی ثبت و سالانه شارژ می گردد.

بیشتر بدانید :

معافیت از سود بازرگانی برای کالای ورود موقت

 

انواع شناسه کالا –شناسه IMEI

 

تمام تجهیزاتی که دارای سیم‌کارت بوده و از شبکه ارتباطات سیار استفاده می‌نمایند، دارای یک شناسه بین‌المللی 15 رقمی‌منحصر به فرد به نام IMEI می‌باشند. از طریق این شناسه که توسط تولیدکننده بر روی تجهیزات به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نصب و درج می‌شود، می‌توان اطلاعاتی از قبیل شرکت تولیدکننده، برند، مدل، کشور تولیدکننده، بازار هدف و شماره سریال هر تجهیز را استعلام نمود.

 

شناسه VIN

شناسه‌ای ۱۷ کاراکتری از اعداد و حروف است. VIN به معنی شماره شناسایی خودرو است و همان‌طور که از نامش پیدا است، از مهم‌ترین اطلاعات یک خودرو محسوب می‌شود. حداقل اهمیت آن زمانی آشکار می‌شود که خودرو برای اعمال تغییراتی از سوی سازنده به کارخانه فراخوانی شده یا حتی دزدیده می‌شود.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1403-2-23
0 7387

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ