پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
انواع شناسه کالا چیست؟
انواع شناسه کالا چیست؟

انواع شناسه کالا چیست؟

شناسه کالاانواع شناسه کالا چیست؟

  • شناسه داخلی: شناسه ای 13 رقمی که مبتنی بر نظام جامع طبقه بندی کالاست و در سامانه شناسه کالا به منظور ایجاد برداشت مشترک از هر قلم کالا، به صورت رمزینه (بارکد) و یا نظایر آن بر روی کالا نصب یا درج می گردد. به هر شناسنامه کالا یک شناسه کالای یکتا (شناسه داخلی) تخصیص می یابد.

 

  • شناسه IRC: مجوزی است که سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به داروها و فرآورده های حوزه سلامت و پزشکی اعطا می‌کند و فرآورده هایی که دارای شناسه IRC می باشند یعنی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تایید قرار گرفته اند.

 

  • شناسه IVC: شناسه‌ای است چند رقمی که توسط سامانه صدور پروانه سازمان دامپزشکی کشور به گروه‌های کالایی دارو، افزودنی‌ها و مکمل‌ها، مواد اولیه و جانبی، ملزومات و تجهیزات دامپزشکی، فرآورده‌های بهداشتی، فرآورده‌های زیستی (بیولوژی)، سموم دامپزشکی و داروهای گیاهی و طبیعی که مصارف حیوانی دارند، تخصیص می‌یابد.

 

  • شناسه GTIN: شناسه جهانی قلم کالای تجاری (GTIN)، یک شناسه بین‌المللی است که توسط سازمان جهانی GS1 ارائه شده و در بیش از 110 کشور دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. شناسه‌ای یکتا که به طور معمول دارای تعداد ارقام 8، 12، 13 یا 14 رقم می‌باشد و در ایران معمولا شناسه 13 رقمی آن رایج است که با پیش شماره 626 شروع می‌شود و مشخص کننده کالا بوده و توسط کمپانی سازنده کالا در سایت جهانی بصورت بارکد دو بعدی ثبت و سالانه شارژ می گردد.

 

  • شناسه IMEI: تمام تجهیزاتی که دارای سیم‌کارت بوده و از شبکه ارتباطات سیار استفاده می‌نمایند، دارای یک شناسه بین‌المللی 15 رقمی‌منحصر به فرد به نام IMEI می‌باشند. از طریق این شناسه که توسط تولیدکننده بر روی تجهیزات به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نصب و درج می‌شود، می‌توان اطلاعاتی از قبیل شرکت تولیدکننده، برند، مدل، کشور تولیدکننده، بازار هدف و شماره سریال هر تجهیز را استعلام نمود.

 

  • شناسه VIN: شناسه‌ای ۱۷ کاراکتری از اعداد و حروف است. VIN به معنی شماره شناسایی خودرو است و همان‌طور که از نامش پیدا است، از مهم‌ترین اطلاعات یک خودرو محسوب می‌شود. حداقل اهمیت آن زمانی آشکار می‌شود که خودرو برای اعمال تغییراتی از سوی سازنده به کارخانه فراخوانی شده یا حتی دزدیده می‌شود.
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-6-5
0 3583

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "