پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
ثبت فروشنده خارجی بدون توکن
ثبت فروشنده خارجی بدون توکن

ثبت فروشنده خارجی بدون توکن

ثبت فروشنده خارجی بدون توکن( ثبت در سامانه جامع)

ثبت شناسه  فروشنده خارجی پیش نیاز ثبت سفارش بازرگانی، می باشد. ثبت سفارش یکی از مراحل تجارت خارجی و واردات و ترخیص می باشد. صفر تا صد واردات را می توانید در مطلب مراحل واردات از خرید خارجی تا ترخیص کالا مطالعه فرمایید. در اینجا به جزییات مرحله ثبت فروشنده خارجی می پردازیم.

پس از اینکه درخواست خرید کالا از طرف واحد مربوطه به قسمت خرید شرکت منتقل گردید، فرآیند یافتن فروشنده خارجی و  آغاز می گردد. با توجه به نوع کالا بایستی به دنبال بهترین گزینه ممکن از میان تولید کنندگان معتبر در سراسر جهان بود. فروشندگان را از راه های ذیل می توان یافت :

  • استفاده از اینترنت

  • روزنامه ها ی تجاری

  • yellow page راهنمای تلفن

  • نمایشگاه های مختلف

  • سوابق شرکت در خرید های قبلی

  • شرکت های وارداتی مشابه

  • بخش بازرگانی سفارت خانه ها

  • منابع داخلی ( راهنمای صنعت سنگین- وزارت صنایع و معادن)

سپس گزینه های موجود را از نظر کیفیت، قیمت و نحوه انتقال پول، نحوه بسته بندی و ارسال کالا مورد بررسی  قرار داده و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب نموده و از فروشنده پروفرما(پیش فاکتور) درخواست می کنیم. اطلاعاتی که در پیش فاکتور قید می گردد عبارتند از: مشخصات کامل فروشنده، نام و نشانی، شماره و تاریخ صدور، مقدار کالا، ارزش کالا، ارزش کل کرایه حمل، نحوه بسته بندی، شرایط و زمان حمل و تحویل کالا، مبدأ و مقصد، مدت اعتبار پیش فاکتور، نوع ارزی که ثمن معامله را تشکیل می دهد و نحوه بازرسی از محموله.

فرآیند خرید کالا شامل مراحل زیر می باشد که قبل از ثبت سفارش در وزارت بازرگانی، بایستی فروشنده خارجی در سامانه جامع تجارت ثبت سفارش گردد.

براساس تصمیمات “مرکز صدور شناسه فروشندگان خارجی” از سال 97 امکان جستجو فروشندگان خارجی صرفا در محدوده فروشندگانی است که توسط خود بازرگان قبلا استفاده یا استعلام شده باشند. لذا چنانچه در صفحه “اطلاعات اصلی”، براساس نام فروشنده خارجی جستجو نمودید و شخص مورد نظر را یافت نکردید، می‌بایست از طریق منوی مدیریت فروشندگان خارجی گزینه “اخذ شناسه فروشنده خارجی” را انتخاب و فیلدهای مربوطه را تکمیل کرده و درخواست خود را به فیدا ارسال نمایید.

در نهایت برای ثبت فروشنده خارجی بایستی از توکن استفاده نمایید، کارشناسان گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان بدون استفاده از توکن، فرآیند ثبت شناسه خارجی را برای شما انجام خواهند داد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02142326 تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-11-21
0 1586

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان


02142326
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "