تشریفات گمرکی صادرات
تشریفات گمرکی صادرات
واتساپ: 09018317558 02142326

تشریفات گمرکی صادرات

تشریفات گمرکی صادرات مجموعه عملیات گمرکی است که با پیروی از قوانین انجام خواهند گرفت. به عنوان نمونه‌هایی از این تشریفات، می‌توان عملیات مربوط به ترخیص کالاها از کشورهای مبدأ و مقصد، اخذ مجوزهای لازم برای واردات کالا و… را نام برد. در واقع ورود و خروج کالاها از مرزهای کشورها براساس مراحل گمرکی خاصی انجام شده و برای انجام آن به اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه نیاز خواهید داشت. ما در گروه بازرگانی و گمرکی پرشین تجارت دوان همراه شما هستیم تا تشریفات گمرکی را با بالاترین سطح کیفیت انجام دهید.

تشریفات گمرکی صادرات کالا

تشریفات گمرکی صادرات کالا

تشریفات گمرکی صادرات مراحل تشریفات گمرکی

 

تشریفات گمرکی به نوع کالا بستگی دارد و با توجه به نوع کالا نیازمند اخذ مجوزهایی از سازمان ذیربط می باشد.

 

ثبت اظهار نامه

 

تنظیم اظهار نامه برای طی کردن مراحل تشریفات گمرکی ضروری بوده و باید به واسطه صاحب کالا یا نماینده قانونی اش یک اظهارنامه در سامانه EPL به صورت آنلاین ثبت شود. پس از پایان مراحل ثبت اظهارنامه، سامانه EPL یک شماره سریال یا شماره کوتاژ دریافت خواهید کرد.

 

احراز هویت و تعیین مسیر

 

در این قسمت تمامی مراحل احراز هویت و تعیین مسیر در سامانه آنلاین انجام شده و تمامی مراحل به صورت الکترونیک انجام می شود.

 

کنترل کالاها

 

در مرحله کنترل کالاهای وارداتی یا صادراتی، بازرسان و کارشناسان مورد نظر پس از بررسی، کالا مورد نظر را در یکی از مسیرهای سبز، زرد و یا قرمز قرار می‌دهند. کالاهای مسیرهای زرد و قرمز نیاز به بررسی مجدد دارند. در این مرحله باید ارزش اظهاری و سوابق گمرکی مجدداً بررسی گردد.

مجوز_صمت_با_پرشین_تجارت اخذ مجوزهای لازم

 

جهت ترخیص کالا از گمرک، باید مجوزهای لازم برای همه کالاهای وارداتی دریافت شوند که باتوجه به نوع کالا و کد تعرفه ای کالا، کارشناس مجوز را صادر می نماید. از اصلی‌ترین مجوزهای مورد نیاز می‌توان به مجوز بهداشت ، مجوز صمت ، مجوز انرژی اتمی و … اشاره کرد.

 

بررسی تعرفه ها و مطابقت با کالا توسط کارشناس

 

بازرسان، تعرفه گمرکی کالا را با اسناد مرتبط مطابقت داده و مجوزهای مورد نیاز کالا را دوباره ارزیابی خواهند کرد و سپس آن را تایید و امضا خواهند نمود.

 

پرداخت هزینه صدور سند ترخیص کالا

 

صاحب کالا موظف است بعد از اخذ تاییدیه نهایی گمرک و پرداخت هزینه های گمرکی ، یک پروانه الکترونیکی برای صاحب کالا صادر می شود که کالاها از طریق پروانه ثبت شده اجازه خروج از گمرک را خواهند داشت.

 

اخذ مجوز بارگیری کالا

 

پس از آنکه سند ترخیص بارگیری کالاها صادر شد، گمرک مجوز بارگیری کالا را صادر نموده و صاحب کالا باید هزینه‌ های لازم از جمله: تخلیه و بارگیری کالاها و… را بپردازد.

 

جمع بندی

وقتی در خصوص تشریفات گمرکی صحبت می کنیم، منظورمان همان مراحلی است که در گمرک برای امور مختلف مانند ترخیص کالا انجام می شود. به جهت بهبود و تسریع روند تشریفات گمرکی پیشنهاد می نماییم با کارشناسان گمرکی و بازرگانی پرشین تجارت دوان در ارتباط باشید.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1403-2-22
0 1129

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ