پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
حذف مالیات بر ارزش افزوده واردات ماشین آلات و تجهیزات خارجی و تولید داخلی
حذف مالیات بر ارزش افزوده واردات ماشین آلات و تجهیزات خارجی و تولید داخلی

حذف مالیات بر ارزش افزوده واردات ماشین آلات و تجهیزات خارجی و تولید داخلی

حذف مالیات بر ارزش افزوده واردات ماشین آلات و تجهیزات خارجی و تولید داخلی ، مدیر نظارت بر عملكرد فعالین اقتصادی سازمان منطقه آزاد قشم گفت : مالیات بر ارزش افزوده برای واردات ماشین آلات و تجهیزات خارجی و داخلی از سرزمین اصلی به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از جمله منطقه آزاد قشم حذف می شود.

حذف مالیات واردات ماشین آلات

امیر سلكی چهارشنبه با بیان این مطلب افزود: مطابق ماده 52 قانون مالیات بر ارزش افزوده ، مناطق آزاد از شمول این قانون مستثنی می باشند.

وی بیان داشت : بر اساس تصویب نامه هیات وزیران ، ماشین آلات و تجهیزات خارجی ترخیص شده در قلمرو گمركی درصورت انتقال داخلی به مناطق آزاد با ارائه پروانه ترخیص گمركی و تائید مراتب توسط گمرك جمهوری اسلامی ایران مستقر در مناطق آزاد ، مشمول پرداخت بر ارزش افزوده نمی شوند.

مدیر نظارت بر عملكرد فعالین اقتصادی سازمان منطقه آزاد قشم اظهار كرد : انتقال ماشین آلات و تجهیزات تولید داخلی به مناطق آزاد با ارائه برگ خروجی صادره توسط گمرك جمهوری اسلامی ایران ، مشمول حكم ماده 12قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال 1387 می باشد.

به گفته وی ، واردات ماشین آلات و تجهیزات خارجی در صورت انتقال داخلی و انتقال ماشین آلات و تجهیزات داخلی به مناطق آزاد نیز بر اساس قانون مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی باشند.

سلكی اعلام كرد : در صورت بازپس گیری ماشین آلات و تجهیزات از یك منطقه به سایر مناطق كشور ، ضوابط و مقررات مربوط به قوانین مالیات بر ارزش افزوده نسبت به آن ها اعمال خواهد شد.وی در پایان با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل توسط رهبر معظم انقلاب ، اظهار كرد: ورود ماشین آلات ساخت داخل به مناطق آزاد از جمله قشم بدون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نقش مهمی در اجرای اقتصاد مقاومتی در این منطقه و سایر مناطق آزاد خواهد داشت.جزیره قشم با یكهزار و 500 كیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران واقع شده است.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 619

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "