پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
ترخیص ماشین آلاتی که مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیستند
ترخیص ماشین آلاتی که مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیستند

ترخیص ماشین آلاتی که مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیستند

ماشین‌ آلات خارجی ترخیص شده با انتقال به مناطق آزاد، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست

تصویب‌نامه در مورد خروج ماشین‌آلات و تجهیزات خارجی ترخیص‌شده در قلمرو گمركی از شمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در صورت انتقال داخلی به مناطق آزاد با ارایه پروانه ترخیص گمركی و تأیید گمرك ابلاغ شد.

این مصوبه از سوی معاون اول رئیس جمهور به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت نفت

وزارت نیرو، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیرخانه شورای­عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ابلاغ شد.

هیأت وزیران در جلسه 26/12/1394 به پیشنهاد شماره 107934 مورخ 11/6/1394 وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل یكصد و سی و چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب كرد:

1ـ ماشین‌ آلات و تجهیزات خارجی ترخیص شده در قلمرو گمركی در صورت انتقال داخلی به مناطق آزاد با ارایه پروانه ترخیص گمركی و تأیید مراتب توسط گمرك جمهوری اسلامی ایران مستقر در منطقه، مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیست.

2ـ انتقال ماشین آلات و تجهیزات تولید داخلی به مناطق آزاد با ارایه برگ خروجی صادره توسط گمرك جمهوری اسلامی ایران، مشمول حكم ماده (13) قانون مالیات بر ارزش ‏افزوده ـ مصوب 1387ـ می­‌باشد. همچنین صادركننده مكلف به ثبت نام در نظام مالیاتی، تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت مقرر و سایر مقررات مربوط در قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

3ـ در صورت اعاده ماشین  آلات و تجهیزات از منطقه به سایر مناطق كشور، ضوابط و مقررات مربوط به قانون مالیات بر ارزش ‏افزوده نسبت به آن ها اعمال خواهد شد.

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 675

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "