پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
واردات مشروط گندم با تعرفه 10 درصدی در سال 95
واردات مشروط گندم با تعرفه 10 درصدی در سال 95

واردات مشروط گندم با تعرفه 10 درصدی در سال 95

واردات مشروط گندم با تعرفه 10 درصدی در سال 95

معاون سازمان توسعه تجارت با بیان اینكه هیات دولت بنا بر استدلال وزارت جهاد، با واردات مشروط گندم موافقت كرد، گفت:واردات این محصول، با مجوز وزارت جهاد و تعرفه 10 درصدی امكان‌پذیر است.
محمدرضا مودودی با بیان اینكه بنا به تصمیم هیات دولت، واردات گندم در سال 95 مشروط خواهد بود، گفت: براساس استدلالات وزارت جهادكشاورزی و تصمیم هیات دولت در روزهای پایانی سال 94، واردات گندم در سال 95 مشروط است و اگر قرار باشد وارداتی صورت گیرد، منوط به كسب مجوزهای لازم از وزارت جهادكشاورزی است.
معاون كل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: اگر وزارت جهادكشاورزی با واردات گندم موافقت كند، ورود این كالا با تعرفه 10 درصدی مجاز است، این درحالی است كه وزارت صنعت، معدن و تجارت موافق با ایجاد هر گونه ممنوعیت برای ورود كالاها و از جمله گندم نبود.
وی تصریح كرد: براساس توضیحاتی كه وزارت جهادكشاورزی در جلسه هیات دولت ارایه داد، وزرا تصمیم گرفتند تا واردات گندم در سال 95 به صورت مشروط صورت گیرد، به این معنا كه اگر وزارت جهادكشاورزی مجوزهای لازم را در این رابطه ارائه دهد، در این صورت واردات با تعرفه 10 درصدی صورت خواهد پذیرفت اما به هرحال میزان ورود گندم بستگی به نیاز كشور و صلاحدید این وزارتخانه است.
در همین حال، محمود حجتی وزیر جهاد كشاورزی در روزهای اخیر گفته است: با توجه به پیش بینی تولید و ذخایر مناسب در سال 95 نیازی به واردات گندم نداریم.
زمستان سال گذشته محمود حجتی وزیر جهادكشاورزی در نامه ای به محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار ممنوعیت واردات گندم به كشور در سال 95 شد، این در حالی است كه وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالف این ممنوعیت بود و بر تداوم واردات با تعرفه 15 تا 40 درصدی تاكید داشت. سرانجام در واپسین روزهای سال 94، دولت با ممنوعیت واردات گندم در سال 95 مخالفت و مجوز واردات مشروط با تعرفه 10 درصدی را صادر كرد.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-8-4
0 489

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار 42326-021
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "