پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
انتقال ارز صادرکنندگان با ایجاد رابطه مستقیم میان صرافی‌های ایران و عراق
انتقال ارز صادرکنندگان با ایجاد رابطه مستقیم میان صرافی‌های ایران و عراق

انتقال ارز صادرکنندگان با ایجاد رابطه مستقیم میان صرافی‌های ایران و عراق

انتقال ارز صادرکنندگان با ایجاد رابطه مستقیم میان صرافی‌های ایران و عراقجهت حل مشکل انتقال ارز برای صادرکنندگان، برقراری رابطه مستقیم میان صرافی‌های ایران و عراق یکی از مهمترین مسائل روز کشور است. رئیس کنفدراسیون صادرات ایران محمد لاهوتی، اظهار کرد: با توجه به مشکلات و محدودیت‌های به وجود آمده در مسیر انتقال ارز، صادرکنندگان ایرانی با مشکلاتی مواجه هستند و همین مسئله کار را برای آنها سخت کرده است.
وی معتقد است که در چنین شرایطی سیاست‌های دولتی باید به سمت حمایت از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی باشد در حالی‌که سیاست‌هایی همچون تعهدات ارزی نه تنها کمک نمی‌کند که حتی مشکلی نیز به محدودیت‌های گذشته اضافه می‌کند.
در شرایط فعلی باید تلاش کرد بیشترین تسهیلات ممکن در اختیار کسانی قرار گیرد که می‌توانند برای کشور ارزآوری کنند. به خصوص در دوره‌ای که تحریم‌های نفتی اوج گرفته، صادرات غیر نفتی در این ایام برای ما اهمیت زیادی خواهد داشت.

لاهوتی ادامه داد: در شرایط فعلی ارتباط ارزی با کشورهای همسایه برای ما اهمیت زیادی دارد. ما پیشنهاد داده‌ایم شرایط برای برقراری یک ارتباط مستقیم میان صرافی‌های ایران و عراق فراهم شود و با استفاده از برخی شیوه‌های جدید راه برای انتقال ارز باز شود. همانطور که پیش از این نیز بارها گفته‌ایم صادرکنندگان واقعی با توجه به سابقه مشخص‌شان و سرمایه‌گذاری که انجام داده‌اند، گزینه دیگری جز بازگشت ارز ندارند.
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان برخی سیاست‌های تنبیهی در نظر گرفته شده برای صادرکنندگانی که ارز کالای صادراتی را برنگردانند، بیان کرد: در صورتی که مقدمات اجرایی کار در نظر گرفته شود، صادرکنندگان ارز را باز می‌گردانند و دیگر نیازی به تهدید در انتقال پرونده به دستگاه قضائی یا دیگر گزینه‌های مطرح شده نیست.
با گسترش تحریم‌های نفتی آمریکا، یکی از گزینه‌هایی که برای مدیریت شرایط اقتصادی کشور و تأمین ارز مورد نیاز مطرح شده، توجه به صادرات غیر نفتی است.بر اساس قوانین بالادستی کشور، دولت باید مقدمات کاهش وابستگی به درآمد نفت و استفاده از شیوه‌های جدید ارزآوری را در دستور کار قرار دهد.

نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1398-2-14
0 536

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار 42326-021
" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "