پرشین تجارت دوان،ترخیص کالا 42326-021
ترخیص کالا با پرشین تجارت دوان
ترخیص کالا با پرشین تجارت دوان

ترخیص کالا با پرشین تجارت دوان

ترخیص کالا یکی از مراحل مهم در هر شرکتی که در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت می کند، می باشد. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی نسبت به پروسه آزاد سازی کالا واهمه دارند اما در واقعیت آنقدر هم ترسناک نیست.  با ما همراه باشید.


 

ترخیص کالا چیست؟

به طور کلی ترخیص کالا به منظور آزاد سازی کالاها و اجناس از گمرک انجام می شود. اقدامات حمل و آزاد سازی کالا به طور معمول توسط صاحبان کالا و یا نماینده قانونی آن ها انجام می شود. در فرآیند ترخیص کالا چندین مرحله از جمله محاسبه حقوق گمرکی، مالیات، ماخذ تعرفه گمرکی و ….
در طی فرآیند و مراحل ثبت سفارش و آزادسازی کالا باید اسناد و مدارک لازم جهت ترخیص کالا از گمرک به صورت فیزیکی با الکترونیکی تهیه، آماده سازی و ثبت شده و هزینه های آن از جمله مواردی که در بالا به آن اشاره شد از قبیل مالیات، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و دیگر تسهیلات ارائه شده به تجار ارائه و اظهار شود.  از آنجایی که این فرآیند، فرآیندی کاملاً پیچیده و تخصصی می باشد، ترخیص کالا را باید به مجموعه ای که کار ترخیص از گمرک را به طور حرفه ای انجام می دهند، سپرد.

ترخیص کار گمرک با تسط و آگاهی کامل نسبت به قوانین گمرکی، می تواند پروسه انجام آن را در کمترین زمان ممکن انجام دهد. اگر دانش و تجربه کافی در این مورد را ندارید و قصد ترخیص کالای خود از گمرک را دارید، این کار در نهایت به اتلاف غیر ضروری زمان و هزینه شما منجر می شود.برای هر چه بهتر شدن در انجام کار می توانید از کارشناسان مجرب ما کمک بگیرید.
جهت ارتباط با کارشناسان با شماره 02142326 و همچنین واتساپ به شماره 09018317541 تماس حاصل فرمایید.

یکی از مهم ترین موارد در آزادسازی کالا برای تجار بحث ارزش گذاری کالا می باشد. تسلط ترخیص کار و سابقه کاری آنان می تواند در ارزش گذاری به صورت درست تأثیرگذار باشد. لازم به ذکر است که ارزش کالا توسط سامانه  TSC تعیین می شود.

 


فرآیند ترخیص کالا

مراحل مختلفی وجود دارد، به طور خلاصه شامل :

  • ثبت اظهار در سامانه EPL ( اظهارنامه گمرکی )
  • احراز هویت و تعیین مسیر
  • کنترل کالا
  • اخذ مجوز های لازم
  • بررسی تعرفه و تطبیق کالا توسط کارشناس
  • صندوق و صدور سند ترخیص
  • انبار داری و اجازه بارگیری
  • خروج از گمرک

برای مطالعه مقاله ترخیص کالای کانتینری از گمرک رجایی بندرعباس کلیک نمایئد.


ارتباط با ما

مجموعه بازرگانی پرشین تجارت دوان به عنوان حق العملکار و ترخیصکار رسمی گمرک، آماده هر گونه همکاری با مجموعه های تولیدی و تجار گرامی می باشد.
جهت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا از آخرین قوانین و بخشنامه های گمرکی آگاهی پیدا کنید. شماره شرکت به شماره 02142326 و همچنین واتساپ به شماره 09018317541

همچنین می توانید در صفحه اصلی سایت  ثبت سفارش اطلاعات خود را برای ما ارسال نمایید. در اولین فرصت با شما در ارتباط خواهیم بود.

جهت عضویت در کانال فرصت و تجارت در واتس آپ برای ملاحظه آخرین اخبار و بخشنامه های گمرکی کلیک نمائید.

 

 

clearance_of_goods

clearance_of_goods

به این نوشته امتیاز دهید
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1400-5-25
0 1791

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

تجارت امن و پایدار با پرشین تجارت دوان

42326 021


" ترخیص کالای خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "