آیا صادرات به اندونزی با سهولت بیشتری انجام میگیرد؟
آیا صادرات به اندونزی با سهولت بیشتری انجام میگیرد؟
واتساپ: 09018317541 02142326

آیا صادرات به اندونزی با سهولت بیشتری انجام میگیرد؟

آیا صادرات به اندونزی با سهولت بیشتری انجام میگیرد؟ دولت اندونزی در نظر دارد به منظور کاهش زمان ترخیص و تسریع در روند واردات، از ماه فوریه، کالاهای وارداتی را بدون کنترل کامل مدارک توسط گمرک وارد کرده و پس از ورود با استانداردهای سازمان‌ها و نهادهای نظارتی مطابقت خواهد داد.

آیا صادرات به اندونزی با سهولت بیشتری انجام میگیرد؟

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، انور کمری، رایزن بازرگانی ایران در اندونزی، با اعلام این خبر افزود: این مقررات بر روی 3466 قلم کالا، موسوم به “لارتاس” که در طبقه‌بندی کالاهای ممنوعه و دارای محدودیت قرار دارد و 32درصد از مجموع کد تعرفه‌های کالایی اندونزی را تشکیل می‌دهد مؤثر خواهد بود.

کمری اظهار داشت: کالاهایی که قرار است با استانداردهای، مقررات بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی داخل کشور اندونزی مطابقت داده شوند شامل: سیمان، تایر، مروارید و محصولات باغی است.

بیشتر بدانید :

وی در تشریح نحوۀ اظهار کالا در گمرک اندونزی گفت: لازم است واردکنندگان هنگام وارد کردن کالای خود از طریق سایت  inatrade.kemendag.go.id  به صورت آنلاین خود اظهاری نمایند. کالا پس از رسیدن به گمرک ترخیص شده و خارج از قلمرو گمرکی توسط نهادهای مرتبط دولتی مانند سازمان غذا و دارو و وزارت صنایع کار بررسی و مطابقت با مقررات انجام می‌پذیرد.

برای دریافت اطلاعات پیرامون واردات کالا و ترخیص کالا کلیک کنید.

بر اساس اظهارات مدیر کل تجارت خارجی وزارت تجارت اندونزی، این رویه مانع بازرسی‌های رندمی گمرک نخواهد شد.  یکی از دلایل این اقدام وابسته بودن صادرات اندونزی به واردات مواد خام است.گفتنی است، 70 درصد واردات اندونزی را مواد خام تشکیل می‌دهد.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1396-11-11
0 1670

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

تجارت امن و پایدار با گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان

شماره تلفن: 02142326

واتساپ09018317541


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ