چگونه می توان صادرات فولاد را افزایش داد؟
چگونه می توان صادرات فولاد را افزایش داد؟
واتساپ: 09018317558 02142326

چگونه می توان صادرات فولاد را افزایش داد؟

چگونه می توان صادرات فولاد را افزایش داد؟ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفتن صنایع آب‌بر نظیر فولاد در کنار دریا را موجب کاهش قیمت تمام‌شده و افزایش بازار صادرات دانست و گفت: با راه‌اندازی واحد کنستانتره از خام‌فروشی سنگ‌آهن جلوگیری می‌شود.

 

چگونه می توان صادرات فولاد را افزایش داد؟

 

مهدی کرباسیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بندرعباس با اشاره به امتیازات استان هرمزگان اظهار کرد: آماده بودن زیرساخت‌های منطقه‌ای اعم از بندر، گاز، راه آهن و دریا برای صادرات و واردات مهمترین امتیاز هرمزگان است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه هر صنعت برای رشد و توسعه نیازمند بازار صادراتی و جهانی است، تصریح کرد: اما نکته بسیار مهم در این خصوص، «قیمت تمام شده» است و صنایع فولاد هرمزگان با توجه به اینکه در کنار آب قرار گرفته است می‌تواند قیمت‌ها را کاهش دهد.
مدیرعامل ایمیدرو افزود: با توجه به فراوانی سنگ آهن و گاز در کشور ایران، بحث فولاد، امتیاز بالایی است و هرمزگان نیز به عنوان منطقه‌ای فولادی برای صنعت، معدن و تجارت و شرکت ایمیدرو مطرح است.

برای دریافت اطلاعات پیرامون واردات کالا و ترخیص کالا کلیک کنید.

کرباسیان ادامه داد: بر اساس قول رئیس‌جمهور، افزایش 5 میلیون تن تولید به 10 میلیون تن فولاد را در دستور کار داریم و امید است مرحله به مرحله اجرا شود.
وی با اشاره به اضافه شدن 1.5 میلیون تن فولاد با افتتاح شرکت صبا فولاد هرمزگان بیان داشت: در آینده‌ای نزدیک بهره‌برداری از واحد گندله‌سازی 2.5 میلیون تنی بخش خصوصی و طرح توسعه دو برابر شدن هرمزگان نیز آغاز می‌شود.
مدیرعامل شرکت ایمیدرو بیان کرد: متاسفانه گندله‌سازی در منطقه به دو دلیل اعم از مشکلات نقدینگی سرمایه‌گذار بخش خصوصی و تغییر نوع ماشین‌آلات از چینی به اروپایی با هدف کیفیت بیشتر به مدت یک الی یک سال و نیم این پروژه به عقب افتاد.
کرباسیان افزود: در مذاکره با سرمایه‌گذار این پروژه، وی متعهد شد تا سال آینده پروژه گندله‌سازی در منطقه به بهره‌برداری برسد.

بیشتر بدانید :

صادرات فولاد و محصولات فولادی آغاز عملیات ژئوفیزیک هوایی معادن سنگ آهن و کرومیت هرمزگان

 

مدیرعامل شرکت ایمیدرو تصریح کرد: در خصوص معادن نیز تفاهم خوبی با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان و استاندار صورت گرفته که حدود یک ماه پیش، در دفتر بنده یک پهنه 6 هزار و چهارصد کیلومترمربع را به سازمان ایمیدرو واگذار و قرارداد اکتشافی آن منعقد شده است.
کرباسیان ابراز داشت: چنین به نظر می‌رسد که از 10 تا 20 روز آینده عملیات ژئوفیزیک هوایی آن آغاز شود، پیش‌بینی ما این است که بتوانیم معادن جدید در حوزه کرومیت و سنگ آهن کشف شود که در صورت تحقق آن می‌تواند زنجیره را پشتیبانی و حمایت کند.
مدیرعامل شرکت ایمیدرو در پایان با اشاره به صادرات سنگ آهن خام استخراج شده از معادن استان‌های مرکزی و با یادآوری اینکه جلوگیری از خام‌فروشی سیاست قطعی وزارت است، افزود: با سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌شود بدیهی است اگر واحد کنستانتره در هرمزگان راه‌اندازی شود تحقق این سیاست سرعت خواهد یافت.
وی در پایان اضافه کرد: البته این فرآیند در برخی مناطق کشور محقق شده و طی سنوات اخیر شاهد افزایش 80 درصدی تولید کنستانتره و 120 درصدی گندله‌سازی بوده‌ایم و این بدان معناست که سنگ‌ آهن خام صادر نمی‌شود و بلکه فرآوری می‌شود.

به این نوشته امتیاز دهید
Rate this post
نویسنده: پرشین تجارت / تاریخ: 1403-1-19
0 1550

لطفا در مورد این مطلب نظر دهید

در صورت تمایل شماره تماس خود را وارد نمایید، در اولین فرصت کاری با شما در ارتباط خواهیم بود.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

شماره تلفن: 02142326

واتساپ- ایتا- تلگرام 09018317558


" ترخیص کالا خود را با آرامش خاطر به ما بسپارید "
021-42326 ارتباط از واتساپ